
W poprzednim artykule pisaliśmy o tym czym są słoneczne kolektory hybrydowe i jak działają. Rozważmy dzisiaj ich zastosowanie i montaż instalacji.
Kolektory hybrydowe można instalować zarówno na dachach płaskich jak i na skośnych oraz na elewacjach budynków. Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaicznych kolektorów hybrydowych gwarantuje optymalne zyski energii elektrycznej i nie tylko, może być ona wykorzystywana do wspomagania działania kotłowni, ogrzewania basenów bądź wody użytkowej w domach, jak również współpracować z pompą ciepła. Instalacje hybrydowych kolektorów słonecznych warto instalować na obiektach o dużym zapotrzebowaniu na ciepło, czyli przykładowo w domach wielorodzinnych czy pensjonatach.
Systemy hybrydowe znajdują idealne zastosowanie przy okresowo zwiększonym zużyciu prądu lub przy czasowym braku dostępu do energii w przypadku awarii sieci elektrycznej. Innymi słowy instalacja tego typu daje możliwość zapewnienia sobie bezpieczeństwa energetycznego, które jakby nie spojrzeć jest corocznie naruszane przez zmiany w cenach energii elektrycznej.